45
Livetext

Min.90 - FINAL

Min.89 - Galben Danciu dupa un fault asupra lui Marin

Min.86 - Atac initiat de Gorovei, oprit insa de centralul clujean care fluiera fault in atac

Min.79 - Sut Agrigoroei de la 20 de metri, portarul buzoian respinge in corner

Min.77 - Intra Bordeianu si iese Dodan

Min.71 - Iese Nemtanu si intra Agrigoroaei

Min.68 - Mihalache inscrie cu un sut la coltul scurt dupa o minge venita din corner la prima bara

Min.64 - Gol Buzau. Oaspetii urca pe partea stanga, centreaza in careu, mingea este recentrata si un buzoian inscrie pentru 1-4

Min.63 - Nemtanu trimite din lovitura libera de la 17 metri putin pe langa bara din stanga portii aparate de buzoieni

Min.62 - Galben Konate dupa un fault asupra lui Nemtanu

Min.60 - Meciul ramane la fel de disputat, dar ocaziile lipsesc, jocul fiind mutat la mijlocul terenului in cea mai mare parte a sa

Min.55 - Intrat la pauza, Gorovei trimite o lovitura libera de la 35 de metri in careu, insa Gurau iese si retine

Min.52 - Stiinta a iesit mult mai determinata de la vestiare, primele minute ale reprizei secunde fiind desfasurate doar in jumatatea buzoienilor

Min.50 - Lovitura libera de la 17 metri central executata de Botezatu este respinsa in corner de portarul Gurau

Min.46 - A inceput repriza secunda

Min.45 - La pauza iese Sandu si intra Gorovei

Min.45 - PAUZA

Min.45 - Calu si Botezatu vad cate un cartonas galben de la centralul clujean pentru joc dur

Min.44 - Buzaul face 1-3 dupa un corner executat de pe partea dreapta la bara a doua peste apararea Stiintei, iar Chipirliu inscrie cu un sut simplu din 2 metri

Min.42 - Savoaia suteaza de la 18 metri, insa portarul buzoian prinde

Min.40 - Meciul ramane tensionat cu multiple contra atacuri si intrari dure de ambele parti

Min.36 - O noua incercare de sut a lui Calu, dar fundasii nostri reusesc sa il deposedeze

Min.33 - Calu primeste o centrare de pe partea dreapta si impinge mingea in poarta din 2 metri. Buzaul intoarce scorul dupa o greseala a defensivei noastre

Min.32 - Lovitura libera de la 28 metri lateral stanga pentru Stiinta. Botezatu trimite spre poarta, dar Gurau retine

Min.31 - Corner Buzau, mingea respinsa de fundasii nostri ajunge la Calu care trimite cu capul spre poarta, dar Turita iese si retine sigur

Min.27 - Sut Marin de la 25 de metri prins de portarul Gurau

Min.25 - Nemtanu suteaza de la 24 de metri putin pe langa bara din stanga a portii buzoiene

Min.23 - Gol Buzau din lovitura libera. Truta restabileste egalitatea

Min.21 - Conform asteptarilor, un meci dur si spectaculos in acelasi timp se desfasoara la Uricani. Ichim vede rosu din postura de ultim aparator dupa un fault asupra lui Enescu

Min.19 - Martinescu ia galben dupa un fault asupra capitanului Petre

Min.17 - Sandu executa lovitura libera de la 16 metri peste poarta

Min.16 - Nemtanu pleaca in viteza pe langa Danci. Fundasul buzoian nu il poate ajunge si il faulteaza din postura de ultimul aparator. Danci primeste cartonas ROSU, iar Buzaul ramane in 10 oameni

Min.14 - Lovitura libera de la 30 de metri pentru Stiinta. Botezatu trimite mingea in careu pana la Nemtanu care suteaza in bratele portarului buzoian

Min.10 - Corner pentru Buzau de pe partea dreapta, resping fundasii nostri fara probleme

Min.8 - GOOOL Stiinta! Dodan suteaza puternic de la 20 de metri sub transversala si deschide scorul pe arena din Uricani!

Min.3 - Lovitura libera pentru Stiinta de la marginea careului de 16 metri lateral dreapta. Botezatu executa in zid, iar mingea iese in aut

Min.1 - A inceput partida cu lovitura de start a oaspetilor. Hai Stiinta!

Min.0 - Echipele intra pe teren

Min.0 - In tur, cele doua echipe au remizat, fiecare inscriind cate 3 goluri, intr-un joc spectaculos disputat pe Stadionul Municipal din Buzau

Min.0 - Vreme frumoasa pe arena din Uricani. Aproximativ 16 grade si o adiere usoara de vant.