Min.90 - 3 minute de prelungire

Min.88 - Sut Buhacianu din 14 metri respins de Geanta

Min.85 - Galben Potecea pentru un atac din spate

Min.83 - Ultima schimbare la oaspeti. Iese Niculae, intra Potecea

Min.80 - Sut puternic Caruta de la 25 metri, putin pe langa bara stanga a portarului

Min.79 - Lovitura libera indirecta pentru Stiinta. Sandu centreaza catre Crisan, acesta recentreaza la Moisi care incearca o foarfeca, insa mingea se duce peste poarta

Min.78 - Ultima schimbare la Stiinta. Iese Marin, intra Sandu

Min.75 - Voican suteaza plasat de la linia de 16 in stanga portarului, iar Turita respinge in corner

Min.73 - Viorica paseaza bine catre Buhacianu, iar acesta scapa singur cu portarul si cade in careu inainte de a suta

Min.72 - Galben Bilciurescu pentru atac intarziat

Min.70 - Corner Metaloglobus - Mingea trimisa de Caramalu trece pe deasupra transversalei

Min.67 - Taciuc centreaza de pe partea stanga, mingea ajunge la Marin la punctul de la 11 metri, insa acesta nu reuseste sa o impinga in poarta

Min.62 - Iese Milea, intra Buhacianu

Min.58 - Gol Metaloglobus. Voican centreaza de pe partea dreapta, iar Bilciurescu egaleaza cu un sut la coltul scurt

Min.57 - Iese Nemtanu, intra Taciuc

Min.55 - Caramalau aproape de autogol. Nemtanu centreaza in careu, fundasul bucurestean respinge pe spate, aproape de a-l loba pe Geanta, insa acesta reuseste sa prinda

Min.53 - Sut Caruta de la 16 metri, lateral stanga, paralel cu poarta. Mingea iese in aut

Min.50 - A doua schimbare la Metaloglobus. Iese Vlad Vladut, intra Birciulescu

Min.46 - Inceput bun de repriza secunda pentru Stiinta. Caruta centreaza de pe partea dreapta a directiei de atac, portarul bucurestean respinge in fata, Marin recentreaza, insa Viorica e surprins in pozitie de offside

Min.45-1 - PAUZA

Min.45 - Un minut de prelungire

Min.44 - Caramalau pierde mingea in careu, Viorica ia mingea si suteaza puternic in bara din partea stanga a portarului

Min.43 - Ambii antrenori avertizati de arbitrul central in prima repriza pentru proteste

Min.37 - Corner pentru Stiinta, insa centrarea lui Caruta este respinsa cu usurinta de oaspeti

Min.36 - Galben Rosu pentru simulare in careu

Min.34 - Coner pentru Metaloglobus. Raileanu trimite pe langa

Min.32 - Joc mai mult la mijlocul terenului in ultimele minute, fara ocazi de poarta

Min.26 - Lovitura libera pentru bucuresteni. Centrarea lui Rosu iese in aut de poarta

Min.25 - Galben Agrigoroaei pentru un fault din spate

Min.23 - Galben Niculae Stefan pentru un atac din spate, la limita liniei de 16. Lovitura libera executata de Caruta, este respinsa de oaspeti

Min.21 - Moisi reia cu capul din cornerul executat de Caruta la coltul lung, iar Geanta respinge in lateral

Min.20 - Sut puternic al lui Milea din 17 metri, portarul respinge in corner

Min.17 - Prima schimbare la oaspeti. Iese Ispir si intra Raileanu

Min.15 - Caruta il lanseaza excelent pe Viorica, insa sutul acestuia trece pe langa vinclul din partea stanga a portarului

Min.13 - Ocazie buna de egalare pentru Metaloglobus, insa Rosu suteaza din 12 metri peste poarta

Min.9 - Atacam incontinuu si avem ocazii prin Marin, Viorica si Agrigoroaei

Min.5 - GOOOL 1-0! In minutul 5, Caruta suteaza din 16 metri, mingea e deviata de Marin, care mai apoi intra in poarta la coltul scurt!

Min.4 - Nemtanu intra in flancul stang, centreaza in careu puternic, insa oaspetii resping iar

Min.3 - Primul corner al partidei apartine Stiintei, insa resping oaspetii

Min.1 - A inceput partida!

Min.0 - Partida de maine va fi condusa la centru de Ţiţii Andrei Lucian din Sibiu, ajutat la cele doua margini de Dragoş Bogdan Ioan si Cantemir Constantin Mihai, ambii din Făgăraş.

Min.0 - Cretu Denis Andrei din Botosani a fost delegat ca arbitru de rezerva, iar observatorii vor fi Gheorghe Constantin din Suceava si Bucur Mircea din Targu Mures.