Înapoi
Derby-ul județului Iași - episodul 2
campionat
06.03.2019
La fel ca în runda precedentă, Știința deschide o nouă etapă, a 17-a de această dată, cu un joc cu totul și cu totul special. Băieții antrenați de Viorel Frunză și Sergiu Japalău vor face deplasarea la Pașcani pentru derby-ul local împotriva formației CSM Pașcani, ce a stârnit multiple ambiții și orgolii de-a lungul istoriei confruntărilor celor două echipe. În partida tur, cu o tribună arhiplină, trupa din Uricani s-a impus pe teren propriu cu 2-0 grație golurilor marcate de Gorovei și Marin în debutul celor două reprize. Gazdele de vineri au fost învinse în etapa 16 de către SC Oțelul pe terenul din Galați cu scorul de 1-0 după un gol primit în minutul 75 și ocupă în prezent locul 14 cu 8 puncte adunate. Așteptăm toți suporterii Științei vineri la Pașcani pentru a susține alb-albaștrii spre o nouă victorie. Meciul de la acest început de weekend va fi transmis în format LIVETEXT pe site-ul nostru începând cu ora 15:00.