Înapoi
4-1 cu Borca
amical
28.07.2019
Știința a disputat sâmbătă pe Stadionul "Uricani" o partidă de pregătire împotriva formației din Liga a IV-a Neamț, Bradu Borca. Sub un soare arzător la peste 30 de grade, jocul a fost împărțit în 3 reprize a câte 35 de minute, astfel încât toți jucătorii aflați în probe au avut șansa de a lovi balonul și de a impresiona staff-ul tehnic. Scorul a fost deschis în minutul 14 de Unghianu după un șut din 16 metri, iar în minutul 66 căpitanul Agrigoroaei a majorat scorul cu un șut din voleu. Oaspeții reduc din diferență 3 minute mai târziu din lovitura liberă, iar în minutul 90 Sima este faultat în careu, iar același Agrigoroaei face dubla din penalty. Cu 7 minute înainte de finalul ultimei reprize, Benchea îl lansează pe Șandru care rămâne singur cu portarul Grigoraș și stabilește scorul final pe tabelă, 4-1 în favoarea trupei alb-albastre. O galerie foto de la meciul cu Borca poate fi gasită AICI