Înapoi
Spectacol în Copou
amical
02.08.2019
Cele mai bune două echipe din județul Iași s-au înfruntat ieri într-un amical pe Stadionul "Emil Alexandrescu" ce au adus în Copou peste 200 de spectatori. Staff-urile celor două formații au căzut de comun de acord astfel încât meciul să se desfășoare sub forma a două reprize de câte 35 de minute. Ambele echipe s-au întrecut în ratări, portarul Turiță fiind pe fază la șuturile lui Hațiegan și Cristea, însă Onea reușește totuși deschiderea scorului în minutul 29 cu un șut din unghi la colțul scurt, acesta stabilind scorul pauzei. La 10 minute de la reluarea partidei, Danale urcă pe dreapta și pasează în centru până la Cristea care face 2-0, lucru care i-a mobilizat și mai tare pe băieții din Uricani. La doar 5 minute distanță, Săvoaia înscrie cu capul după un corner, ca fix la următoarea fază Bordeianu să-l lanseze pe Mocanu care înscrie de la 16 metri un eurogol direct în vinclu, învingându-l pe fostul nostru portar, Târnovanu și restabilind egalitatea pe tabelă. În minutul 56, Cristea îi paseză lui Devesa care rămâne singur cu portarul și înscrie pentru un scor final de 3-2 pentru gazde. CLICK AICI pentru galeria foto din meciul amical cu Politehnica Iași