Stadionul Uricani, Miroslava
Video
Livetext
  • Final de partidă

Centralul fluiera sfarsitul partidei. Alb-albastrii se impun in primul joc al anului 2020

95'
  • Cartonaș galben

Galben Frederic pentru lovirea mingii dupa fluierul arbitrului

93'
  • Mocanu este lansat spre poarta adversa, insa portarul Barna iese la 30 de metri de poarta si respinge

93'
  • 5 minute de prelungire aratate de centralul Baciu

90'
  • Schimbare

Intra Mauger Mang Frederic si iese Unghianu

89'
  • Benchea intervine salvator si blocheaza sutul lui Robert Vasile din 12 metri

87'
  • Sut Otelita de 14 metri retinut fara probleme de portarul Turita

85'
  • Schimbare

Schimbare la Stiinta. iese capitanul Florean si intra Bordeianu

84'
  • Inca o ocazie pentru Stiinta! Mocanu ii paseaza in dreapta lui Florean care pleaca regulamentar spre poarta adversa si suteaza la coltul lung din 18 metri putin pe langa bara din dreapta portii aparate de Barna

81'
  • Lipsa de Fair-Play din partea nemtenilor, Asofiei este cazut la pamant, iar jucatorii nostri dau mingea afara, insa oaspetii nu returneaza mingea dupa ce acesta isi revine

78'
  • Ocazie mare pentru Piatra Neamt. Diarra scapa singur cu Turita, insa portarul nostru iese excelent si respinge la 14 metri de poarta

76'
  • Lovitura libera executata scurt de Ceahlaul, insa Cirstoiu este atent si respinge

74'
  • Sut Mocanu cu pamantu de la 30 de metri pe poarta, dar portarul Barna retine in doi timpi

72'
  • Corner Ceahlaul respins de Turita

71'
  • Lovitura libera pentru nemteni de la 22 de metri lateral stanga executata de Keita, insa mingea e trimisa in corner de Savoaia

70'

Galben Mocanu pentru proteste

67'

Galben Otelita pentru un fault asupra lui Asofiei

65'
  • Schimbare

Iese Kenneth si intra Mocanu la Stiinta

64'

Galben Morosanu

63'
  • Schimbare

A doua schimbare la Piatra Neamt. Iese Rotaru si intra Robert Vasile

56'
  • Ocazie uluitoare! Gianu este lansat de Savoaia care intra in careu si paseaza la 10 metri de poarta lui Kenneth, insa atacantul nostru trimite cu poarta goala peste poarta, mingea sarindu-i in monentul sutului

54'

Galben si antrenorului de portari nemtean, Silviu Lung pentru proteste

52'

Galben si antrenorului nemtean Stefan Stoica pentru proteste

52'

Toma vede cartonas galben pentru simulare in careu

51'
  • Sut Otelita din 16 metri prins de Turita

47'
  • A inceput repriza secunda

46'
  • La pauza intra Morosanu la galben-negri

46'
  • Pauză

PAUZA

46'

Galben Unghianu pentru simulare la 25 de metri de poarta

45'
  • Un minut de prelungire aratat de centralul Baciu

45'
  • Benchea il lanseaza pe Unghianu care face preluare pe piept si suteaza cu stangul in bratele portarului nemtean de pe linia de 16 metri

43'
  • Lovitura libera pentru Ceahlaul de la 34 de metri lateral stanga respins excelent de Asofiei

42'

Covasan vede primul cartonas galben pentru oprirea unui atac promitator asupra lui Unghianu la mijlocul terenului

40'
  • Corner pentru galben-negri executat de pe partea dreapta, iar centralul fluiera fault in atac

39'
  • Corner Ceahlaul de pe partea dreapta executat de Toma. Mingea este trimisa scurt la Petra care repaseaza la Toma, aflat in offside de aceasta data

34'
  • Goooool

GOOOL Stiinta! Primul gol din 2020 este marcat de Cirstoiu cu un sut din interiorul careului la coltul scurt, in urma unui corner de pe partea stanga

31'
  • Pasa extraordinara a lui Turita din careu care il lanseaza pe Unghianu, care intra in careu si alege sa paseze la Kenneth in loc de sut, iar faza se stinge

30'
  • Corner Stiinta de pe stanga executat de Florean, dar mingea acestuia este respinsa de galben-negri

27'
  • O noua ocazie mare pentru Stiinta. Kenneth trimite cu capul pana la Savoaia care intoarce la Ichim, iar cel din urma trimite din 14 metri peste poarta

26'
  • Ocazie uriasa pentru Stiinta! Joel centreaza de pe dreaptapana la Asofiei care se inalta si trimite cu capul pe poarta, insa nemtenii resping in corner

25'
  • Savoaia paseaza pe partea stanga pana la Joel care centreaza in careu, insa Ceahlaul respinge din nou

24'
  • Corner de pe partea dreapta pentru Stiinta executat de Florean, iar mingea este respinsa de apararea nemteana

23'
  • Contra-atac Stiinta cu Joel care il lanseaza pe Kenneth, cel din urma paseaza pana la Florean, iar capitanul nostru suteaza din 14 metri in blocaj si mingea iese in corner

22'
  • Lovitura libera pentru Ceahlaul de la 30 de metri lateral dreapta. Toma centreaza mult prea tare si mingea iese in aut de poarta

20'
  • Asofiei il lanseaza pe Florean pe partea dreapta, care centreaza in careu, insa mingea este respinsa de fundasii nemeteni

19'
  • Sut Petra din 14 metri respins de Turita in lateral

17'
  • Schimbare

Schimbare la Piatra. Iese Cesani si intra Matei

16'
  • Kenneth este lansat excelent de Florean, dar portarul Barna iese si retine mingea la limita careului de 16 metri

15'
  • Lovitura libera de la 30 de metri pentru oaspeti, Petra trimite cu capul spre poarta, iar Turita prinde mingea

14'
  • Ocazie mare pentru Ceahlaul. Un-doi intre Petra si Diarra, iar cel din urma suteaza, dar Turita iese excelent si blocheaza sutul

10'
  • Corner Piatra Neamt respins de Savoaia si faza se stinge

7'
  • Primul corner al partidei apartine nemtenilor. Mingea ajunge la Jalba care suteaza in blocaj si este din nou corner, de pe partea dreapta de aceasta data

6'
  • Lovitura libera pentru Stiinta de la 25 de metri lateral dreapta. Florean suteaza direct in zid, mingea revine la el, suteaza din nou, iar nemtenii respinga inca o data

4'
  • O prima ocazie importanta pentru Stiinta. Unghianu este lansat pe partea stanga, intra in careu, trece de un prim adversar, insa este deposedat de al doilea in momentul sutului