Intra Croitoriu si iese capitanul Florean

86'
  • Contra-atac Stiinta, iar Unghianu este faultat la 18 metri de poarta adversa. Munteanu trimite in zid, mingea ajunge la Bacanamwo care trimite in bara

85'
  • Lovitura libera pentru Husi de la 20 de metri lateral dreapta. Economou centreaza in careu, iar Ichim respinge.

84'
  • Sut Asofiei de la 25 de metri prins de Bilba

83'
  • Cartonaș galben

Galben Izmana dupa un fault la Unghianu

82'
  • Contra-atac Stiinta, Asofiei intra in careu insa nu alege sa suteze, ci sa paseze in stanga la Unghianu, iar mingea se duce mult in afara careului

81'
  • Schimbare

Iese Aioanei si intra Sinescu. Gazdele mizeaza toate cartile pe atac

80'
  • Sut Aioanei de la 30 de metri mult pe langa poarta

79'
  • Defensiva functioneaza excelent pana acum, husenii nu au mai reusit sa-si creeze nici o ocazie clara

77'

Vede avertismentul Bordeianu dupa un fault intarziat

74'
  • Acelasi Izmana centreaza la coltul scurt, insa Munteanu respinge

73'
  • Sut Izmana de la 18 metri deviat in corner

72'
  • Sut Deleanu de la 16 metri prins de Turita in doi timpi

70'
  • Schimbare

Ies Mihaita si Tofan. Intra Izmana si Chiriac

67'
  • Schimbare

Iese Savoaia si intra Munteanu

67'
  • Fault asupra lui Unghianu la 20 de metri de poarta aparata de Bilba. Florean suteaza in zid din nou

66'
  • Cartonaș roșu

Nemtanu cade in careu, iar centralul ii da al doilea galben pentru simulare. Jucam in 10 oameni

64'
  • Schimbare

Intra Solomon si iese Agbleta

61'
  • Goooool

Asofiei respinge un atac pana la Nemtanu, care lasa la Unghianu pe stanga, iar cel din urma paseaza in careu la Florean ce face 0-2 cu un sut din 15 metri

60'
  • Lovitura libera de la 24 de metri lateral stanga pentru Stiinta. Bacanamwo centreaza, husenii resping

57'

Aioanei vede galben dupa un fault intarziat la Unghianu

55'
  • Sut Deleanu de la 18 metri in blocajul lui Joel

53'
  • Corner Husi de pe stanga, mingea este deviata de Girdea si ajunge la Sahru, iar Turita intervine magistral la un sut din 4 metri si respinge in lateral cu varful degetelor

52'
  • Mihaita centreaza de pe stanga, dar Martinescu respinge in corner

51'
  • Primul offside al meciului, Agbleta este surprins dupa o lansare peste apararea Stiintei

50'

Nemtanu este avertizat pentru un fault intarziat

49'
  • Nemtanu il preseaza pe portarul Bilba care este aproape de a gresi, insa reuseste in cele din urma sa respinga in aut

48'
  • Un un-doi incercat de Unghianu si Savoaia la 16 metri de poarta, insa mingea este interceptata in cele din urma de apararea huseana

47'
  • A inceput repriza secunda cu Savoaia la prima pasa

46'
  • Pauză

Stiinta conduce dupa prima parte la limita

45'
  • Sut Unghianu de la 16 metri dupa un un-doi excelent cu Bordeianu, insa mingea sare si se duce mult peste poarta

44'

Galben Agbleta dupa un fault la Ichim

41'
  • Jocul s-a mai relaxat putin. Majoritatea tricourilor albe sau albastre au devenit maronii

40'
  • Corner Stiinta de pe dreapta. Joel trimite la coltul scurt, iar fundasii huseni resping

37'
  • BARA Miroslava! Unghianu ia o minge pe cont propriu, trece de 3 adversari pe partea stanga si suteaza de pe linia de 16 metri in bara

36'
  • Benchea respinge excelent o minge care ajunge la 15 metri de poarta lui Turita, dupa o centrare de pe dreapta a lui Tenu

33'
  • Dubla ocazie pentru Stiinta. Unghianu centreaza de pe partea stanga pana la Bordeianu, acesta suteaza din 10 metri in blocajul lui Tacutanu, iar mingea ajunge la Martinescu care suteaza puternic peste transversala de la 28 de metri

32'
  • Francis il lanseaza pe Sahru, acesta intra in careu, insa Turita iese si retine

31'
  • Corner de pe dreapta pentru Stiinta. Joel centreaza in careu, gazdele resping pana la Unghianu care suteaza de la 18 metri, iar Bilba retine in doi timpi

30'
  • Un meci dur, cu multe ocazii, singurele impedimente pentru cele doua formatii fiind baltile pline de apa de pe teren

28'
  • Sut Benchea de la mijlocul terenului retinut de portarul Bilba

25'
  • Unghianu cade in careul advers dintre doi adversari, insa centralul lasa jocul sa continue

24'
  • Sut Agbleta de la 18 metri blocat de Ichim

23'
  • Corner de pe dreapta pentru Husi. Ichim respinge de la prima bara

20'
  • Lovitura libera pentru Husi. Aioanei centreaza in careu de pe partea stanga, mingea e deviata cu capul, iar Turita intervine magistral si respinge in corner

19'

Mingea este pasata la Deleanu care e faultat de Martinescu, iar fundasul nostru vede galbenul

18'
  • Bacanamwo centreaza in careu, gazdele resping, iar Aioanei pleaca pe contra-atac

18'
  • Penalty cerut de Stiinta dupa un fault asupra lui Unghianu, insa centralul indica corner pentru alb-albastri

17'
  • Nemtanu pleaca pe flancul stang, paseaza in centru la linia de 16 metri pana la Florean care suteaza in blocaj, iar mingea ajunge in bratele portarului Bilba

16'
  • Lovitura libera de la 18 metri lateral dreapta pentru Husi dupa un fault a lui Joel. Executa grecul Economou in careu, iar Turita boxeaza in afara careului in lateral

15'
  • Lovitura libera de la 26 de metri zona centrala. Florean suteaza in zid, daramandu-l pe Tofan, iar mingea ajunge la portarul Bilba

12'
  • Goooool

Savoaia deschide scorul dupa o faza excelent construita. Florean paseaza pe dreapta in careu pana la Unghianu, cel din urma intoarce la punctul cu var pentru Savoaia care trimite cu latul pentru 0-1