Victorie la scor pentru Stiinta in fata celor de la Piatra Neamt

Galben Joel pentru lovirea mingii dupa fluierul arbitrrului

• Schimbare

Ies Nemtanu si Unghianu. Intra Croitoriu si Bordeianu.

84'
  • Goooool

Nemtenii trimit o minge catre propriul portar, Kenneth recupereaza si trimite spre poarta goala, iar Unghianu ciupeste mingea pentru 4-0

83'
  • Schimbare

Intra Anton si iese Robert Vasile la Piatra. Intra Kenneth si iese Asavoaei la Stiinta

82'
  • Nemtanu recupereaza o minge in jumatatea adversa, paseaza pana la Florean, iar cel din urma centreaza in careu, insa portarul Cimpianu iese si retine

81'
  • Schimbare

Iese Matei Marius si intra Habet Marian

79'
  • Sut periculos a lui Keita de la 20 de metri prins de Turita

78'
  • Lovitura libera de la 25 de metri, zona centrala, pentru Piatra. Sutul lui Botezatu este respins de Turita in lateral

74'

Galben Marius Matei pentru tinerea lui Savoaia

72'
  • Corner de pe dreapta pentru Piatra Neamt. Pintea trimite mult prea lung, iar mingea iese in aut

70'
  • Lovitura libera pentru Ceahlaul de la 30 de metri lateral dreapta. Botezatu trimite in careu, iar Vladeanu respinge in corner

69'
  • Sut Pintea de la 16 metri mult peste poarta

67'

Galben Denis Botezatu pentru proteste

61'
  • Goooool

Asavoaei are un sut exceptional de la 28 de metri si inscrie sub transversala pentru 3-0

60'
  • Vantul este impotriva noastra in repriza secunda. Baietii antrenati de Cristi Popovici joaca mingile doar pe jos

59'
  • Sut Pintea din interiorul careului de la 10 metri peste poarta

58'
  • Corner pentru Stiinta de pe partea drepata. Asavoaei executa, insa centralul fluiera fault in atac

51'
  • Sut Matei de la 20 de metri pe langa poarta

50'
  • Sut Botezatu din interiorul careului in bratele lui Turita

48'
  • Sut Unghianu de la 18 metri lateral stanga plasat la coltul lung putin pe langa bara

47'
  • A inceput repriza secunda cu Savoaia la prima pasa

46'
  • Pauză

Stiinta conduce dupa prima repriza cu 2-0

45'
  • Sut Savoaia de la 20 metri in blocaj

45'
  • Schimbare

Iese Hodorogea si intra Robert Vasile

44'

Galben antrenorului principal Radulescu pentru proteste

42'
  • Trei ocazii consecutive pentru Stiinta. Asavoaei suteaza de 2 ori in blocaj din 16 metri, mingea ajunge la acelasi Unghianu care suteaza puternic peste poarta

40'
  • Goooool

Unghianu are un sut de senzatie de la 25 de metri si inscrie pentru 2-0

39'
  • Sut Nemtanu de la 22 de metri cu stangu pe langa poarta

36'
  • Lovitura libera de la 25 de metri lateral dreapta pentru Stiinta. Florean trimite mingea spre coltul lung, iar aceasta iese in aut de poarta

35'
  • Sut Matei mult peste poarta de la 20 de metri

33'
  • Desi nu au loc multe ocazii de poarta, jocul ramane unul disputat si intens

32'
  • Sut Asavaoei de la 25 de metri peste poarta aparata de Cimpianu

28'
  • Sut puternic a lui Matei ajutat si de vant de la 16 metri peste poarta

23'
  • Faza frumoasa creata pe partea dreapta de Stiinta prin Nemtanu, Martinescu si Florean, insa atacul final este oprit de tusierul de pe partea dreapta care fluiera offside