• Final de partidă

Stiinta pleaca cu toate cele 3 puncte de la Dorohoi

93'
  • Goooool

GOOOL Stiinta! Mingea este respinsa si plecam pe contra-atac. Bordeianu paseaza la Asavoaei care face 1-3 cu poarta goala

93'
  • Corner Dante. Vine si portarul celor de la Dante

92'
  • Schimbare

Intra Popescu si iese Florean

92'
  • Schimbare

Intra Munteanu si iese Savoaia

91'
  • 3 minute de prelungire aratate de central

90'
  • Cartonaș galben

Galben Savoaia pentru o presupusa simulare

88'
  • Schimbare

Intra Croitoriu si Bordeianu. Ies Nemtanu si Unghianu

85'
  • Corner Dante respins de Savoaia de la coltul scurt

82'
  • Salvare uluitoare a lui Turita! Codau scapa singur cu portarul pe partea dreapta, iar Turita respinge in corner

81'
  • Corner Dante de pe partea dreapta. Gazdele trimit mult peste poarta cu capul

80'
  • Schimbare

Iese Bosinceanu si intra Cojocariu

79'
  • Corner Dante de pe partea stanga batut scurt. Mingea este trimisa in careu, iar Ichim este faultat

77'
  • O noua lovitura libera de la 20 de metri pentru Stiinta. Executa Asavoaei, insa sutul acestuia trece putin pe langa bara

75'
  • Corner Dante de pe partea dreapta respins de Ichim

72'
  • Gol

Gol Dante prin Popovici dupa o greseala in lant in apararea noastra. Sut din 11 metri la semi-inaltime

70'
  • Asavoaei il lanseaza pe Unghianu pe partea stanga, acesta trimite in careu pana la Nemtanu, insa portarul botosanean iese si retine

69'
  • Corner Asavoaei de pe dreapta la coltul scurt respins de gazde

68'
  • Savoaia este lansat de Nemtanu, insa este ajuns din urma de Popovici care trimite in corner

67'
  • Lovitura libera de la 20 de metri executata de Asavoaei peste poarta

65'

Galben Ghiviziu dupa un fault la Asavoaei

64'
  • Sut Vladeanu din prima de la 20 de metri dupa o pasa venita de la Florean peste poarta

62'
  • Jocul s-a mai calmat. Este depus in continuare mult efort, insa majoritatea fazelor se petrec la mijlocul terenului

60'
  • Lovitura libera de la 17 metri lateral stanga pentru Dante executata de Codau direct pe poarta, insa defensiva noastra respinge fara probleme

55'

Galben antrenorului Colban pentru proteste

54'
  • Goooool

GOOOL Stiinta! Asavoaei executa un corner de pe partea dreapta pana la Unghianu care pune latul si inscrie al doilea gol

54'
  • Nemtanu suteaza in transversala, iar balonul iese din careu

53'
  • Penalty pentru Stiinta obtinut de Asavoaei

52'
  • Schimbare

Schimbare la Miroslava. Iese Kenneth si intra Asavoaei

50'
  • Bara Stiinta! Florean centreaza din corner pana la Kenneth care trimite in bara din 8 metri, iar faza se stinge

50'
  • Unghianu urca pe partea stanga, intra in careu si centreaza, iar mingea e respinsa de gazde in corner

50'
  • Corner Dante respins de alb-albastri

49'
  • Sut Codau in blocajul lui Benchea care trimite in corner

48'
  • Sutul lui Unghianu de la 25 de metri trece milimetric pe langa bara din dreapta

47'
  • A inceput repriza secunda cu Savoaia la prima pasa

46'
  • Schimbare

Schimbare la Dante la pauza. Intra Macovei

46'
  • Pauză

Alb-albastrii conduc dupa prima repriza gratie golului marcat de Unghianu

47'
  • Sut puternic Kenneth de la 20 de metri peste poarta

46'
  • 2 minute de prelungire aratate de arbitrul central

45'
  • Joc oprit intrucat Turita se resimte

44'
  • Bara Dante, dupa o invalmaseala in careul nostru

43'
  • Unghianu dribleaza doi adversari pe partea stanga, intra in careu, dar mingea este retinuta de Dascalu, dupa o preluare prea lunga

42'
  • Lovitura libera de la 25 de metri lateral stanga pentru alb-albastri. Florean suteaza, mingea este deviata, insa Dascalu retine in doi timpi

38'
  • Goooool

GOOOL Stiinta! Unghianu suteaza de la 18 metri, mingea este deviata de Pintilei si intra in poarta goala

36'
  • Centrare in careul lui Turita, mingea ajunge la Gheorghiciuc, iar atacantul botosanean il lobeaza pe Jan din 14 metri, insa Martinescu intervine salvator si respinge din fata portii goale

34'
  • Meciul este unul intens, ambele echipe dorindu-si victoria

33'
  • Savoaia trimite pana la Florean, iar cel din urma suteaza din intoarcere din 14 metri pe langa poarta

31'
  • Sut Unghianu din 16 metri pe jos la coltul lung, iar portarul Dascalu retine in doi timpi

28'
  • Popovici urca pe partea dreapta si centreaza in careu pana la Codau care trimite in bara, iar Benchea respinge

27'
  • Sut Benchea de la 35 de metri pe langa poarta

26'
  • Asofiei are o actiune personala pe partea stanga, ia mingea din propria jumatate, dribleaza 3 adversari si centreaza in careu, dar botosanenii resping

24'
  • Pauza de apa data de centralul Florea

23'
  • Ocazie mare pentru alb-albastri. Savoaia trimite puternic pe jos de la 18 metri, iar portarul Dascalu respinge in lateral

21'
  • Lovitura libera de la 26 de metri pentru Stiinta. Mingea este trimisa in careu, insa acelasi Pintilei respinge cu capul

19'

Galben Pintilei dupa un fault la Vladeanu pe partea dreapta

18'
  • Corner Dante de pe partea stanga. Prinde Turita fara probleme

17'
  • Dubla ocazie pentru Stiinta. Florean suteaza in blocaj din 18 metri, mingea ajunge la Nemtanu care suteaza si el din nou in blocaj

16'
  • Sut Unghianu pe jos de la 30 metri pe langa poarta

10'
  • Corner batut scurt de Florean pana la Savoaia, iar gazdele resping

7'
  • Sut periculos a lui Kenneth de la 25 de metri lateral dreapta, iar portarul botosanean respinge in corner

6'
  • Kenneth il vede liber pe Florean pe dreapta care urca, ii paseaza iar capitanul Alex suteaza peste poarta din 16 metri

4'
  • A început meciul

A inceput partida cu cei de la Dante la prima minge prin Ghiorghiciuc

1'
  • Echipele au intrat pe teren

0'
  • Fara Sandu accidentat la mana si fara Bacanamwo suspendat, trupa lui Cristi Popovici vaneaza astazi cele trei puncte la Dorohoi. Urmariti partida in format LIVETEXT pe site-ul nostru oficial de la ora 17