Ultimul joc înaintea cantonamentului
amical
31.01.2020
Stiinta a disputat un nou joc de pregatire impotriva celor de la U19 a Politehnicii. Cristi Popovici i-a trimis in primul 11 pe Turita, Bordeianu, Cotiuga, Benchea, Popescu, Savoaia, Cirstoiu, Mocanu jr., Unghianu, Kenneth si Moraru, fiind utilizati pe perioada jocului si Costin, Posmaga, Ichim, Vladeanu, Sandu, Mocanu, Asavoaei, Florean, Munteanu, Achitei, Asofiei, Martinescu, Corduneanu si Agachi.

Formatia ieseana condusa de Adrian Kereszy a reusit sa inscrie de doua ori in minutele 19 si 26, insa pana la pauza, Kenneth a egalat, mai intai in minutul 29 dupa un lob frumos peste portar de la 30 de metri, iar 6 minute mai tarziu dupa o ce acelasi atacant preia pe piept o centrare de pe stanga venita de la Savoaia si suteaza din 16 metri in plasa. Repriza a doua a fost plina de ocazii, iar in minutul 62 alb-albastrii preiau conducerea pe tabela dupa ce Sandu dribleaza doi adversari pe partea dreapta, intra in careu si paseaza la Mocanu care inscrie cu un sut din 10 metri. Dupa 12 minute are loc aceeasi faza trasa la indigo, Sandu urcand pe partea dreapta si centrand in careu, Asofiei fiind de aceasta data plasat central, punandu-si numele pe lista marcatorilor cu un sut sub transversala. Scorul final de 2-5 a fost stabilit in minutul 78, atunci cand Florean ii paseza aceluiasi Mocanu care reuseste dubla inscriind cu calcaiul.

Trupa din Uricani urmeaza sa plece miercuri, 5 februarie, in cantonament la Vatra Dornei.