>
20 Aprilie 2024 \\ Știința Miroslava - CSM Bacău 27 Aprilie 2024 \\ Știința Miroslava - FC Bacău 03 Mai 2024 \\ Bucovina Rădăuți - Știința Miroslava
Știri
Ştiinţa încheie perioada de pregătire cu o victorie
Ştiinţa a încheiat perioada de pregătire cu o noua partidă amicală, care s-a disputat pe data de 6 martie, la Uricani. Băieţii antrenaţi de Cristian Popovici au întâlnit, în ultimul meci programat în această pauză competiţională, pe CSM Bacău. Miroslava a reuşit să se impună cu un categoric 4-1, după ce la pauză s-a intrat la egalitate, 1-1. În minutul 40 al partidei, Asofiei a reuşit să deschidă scorul dar, la doar cinci minute distanţă, oaspeţii au reuşit să anuleze diferenţa de un gol. Elevii lui Cristian Popovici au început a doua repriză foarte bine şi au reuşit să marcheze repede, ducând scorul la 2-1, în minutul 60, prin reuşita lui Mocanu. Ştiinţa şi-a majorat diferenţa cinci minute mai târziu, când Munteanu a reuşit să marcheze, iar scorul a fost închis cu 15 minute înainte de final, de către Asăvoaei. Reamintim că Ştiinţa va avea primul meci oficial de la reluarea sezonului pe data de 13 martie, când va întâlni, acasă, pe Dante Botoşani. Botoşănenii ocupă poziţia a opta în clasament, acumulând 9 puncte în cele zece etape pe care le-au disputat.