>
24 Aprilie 2021 \\ Știința Miroslava - Sporting Juniorul Vaslui 30 Aprilie 2021 \\ CSM Pașcani - Știința Miroslava
Știri
Spectacol în meciul cu Dante Botoşani. Şase goluri şi foarte multe ocazii
Ştiinţa a jucat primul meci oficial după pauza competiţională, în compania celor de la Dante Botoşani. Alb-albaştrii au terminat la egalitate partida din etapa a XI-a, care s-a disputat pe Stadionul "Uricani". Băieţii antrenaţi de Cristian Popovici au reuşit o primă repriză foarte bună, intrând la cabine cu un avantaj de două goluri, rezultatul înregistrat pe tabela fiind de 3-1. Ştiinţa a început meciul foarte bine şi a reuşit să marcheze repede, în minutul 11 al partidei, prin Nemţanu. Tot el a dus scorul la 2-0, doar cinci minute mai târziu. Chiar dacă Ştiinţa a dominat autoritar prima repriză, botoşănenii au reuşit să reducă diferenţa în minutul 42, în urma unei lovituri de la colţul terenului. Scorul pauzei a fost stabilit de Sandu care, în minutul 44, a preluat în careu şi a reuşit să trimită mingea în plasă cu un şut spectaculos. Oaspeţii au ieşit mai determinaţi de la cabine şi au reuşit să marcheze, din nou, în minutul 60 al partidei, dintr-o lovitura liberă. În minutul 81, Dante Botoşani a reuşit să restabilească egalitatea, 3-3, acesta fiind şi scorul final.