<
>
25 Septembrie 2021 \\ Știința Miroslava - Bucovina Rădăuți 02 Octombrie 2021 \\ Şomuz Fălticeni - Știința Miroslava 09 Octombrie 2021 \\ Știința Miroslava - Ceahlăul Piatra Neamţ
Știri
S-a stabilit componenţa celor zece serii de Liga a III-a. Ce adversari va întâlni Ştiinţa în noul sezon
Federația Română de Fotbal a stabilit, în urma ședinței de Comitet de Urgență, pe data de 16 august, componența celor zece serii ale noului sezon de Liga a III-a, ediția 2021-2022, programat să ia startul la 26 august 2021. Astfel, echipa noastră se află în prima serie a Ligii a III-a, unde s-au produs cele mai puţine modificări faţă de componenţa seriilor din sezonul trecut. Componenţa celor zece serii este următoarea: Seria 1: Bucovina Rădăuţi, Foresta Suceava, CSM Ceahlăul Piatra Neamţ, Ştiinţa Miroslava, Huşana Huşi, Dante Botoşani, Şomuz Fălticeni, CSM Bacău, Sporting Juniorul Vaslui, CSM Pașcani Seria 2: Aerostar Bacău, SC Oțelul Galați, CSM Focșani, CSM Râmnicu Sărat, Metalul Buzău, Viitorul Ianca, Sporting Liești, Sportul Chiscani, CS Făurei, Dinamo Bacău Seria 3: CS Afumați, SC Popești Leordeni, Farul Constanța 2, Agricola Borcea, FC Voluntari 2, Înainte Modelu, Gloria Albești, Recolta Gheorghe Doja, CSM Oltenița, CSM Fetești Seria 4: FCSB 2, Progresul Spartac, Unirea Bascov, CS Tunari, Dinamo 2, Flacăra Moreni, Rapid 2, Academica Clinceni 2, Real Bradu, Campionii FC Argeș 2 Seria 5: SR Brașov, CS Blejoi, Olimpic Cetate Râșnov, CSO Plopeni, FC Pucioasa, KSE Târgu Secuiesc, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2, AFC Odorheiu Secuiesc, Kids Tâmpa Braşov, FC Hermannstadt 2 Seria 6: CSM Slatina, Vediţa Coloneşti, ACSO Filiași, Sporting Roșiori, Viitorul Dăești, CSM Alexandria, Flacăra Horezu, Petrolul Potcoava, Minerul Costești, Universitatea Craiova 2 Seria 7: CSM Reșița, Pandurii Târgu Jiu, CSM Deva, Gilortul Târgu Cărbunești, CSM Jiul Petroșani, Progresul Ezeriş, Aurul Brad, Voința Lupac, Viitorul Șimian, Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 Seria 8: Şoimii Lipova, Crişul Chişineu Criş, CSC Dumbrăviţa, Progresul Pecica, CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, ACS Poli Timişoara, Avântul Periam, Gloria Lunca Teuz Cermei, Frontiera Curtici, Pobeda Star Bisnov Seria 9: CSO Cugir, Avântul Reghin, Gloria Bistrița Năsăud, Sticla Arieşul Turda, Unirea Ungheni, CS Hunedoara, AFC Unirea 1924, Sănătatea Cluj, CS Ocna Mureş, Academia de Fotbal Viitorul Cluj Seria 10: Minaur Baia Mare, SCM Zalău, CA Oradea, Lotus Băile Felix, Sportul Şimleu Silvaniei, Someşul Dej, CSM Satu Mare, Progresul Şomcuta Mare, Luceafărul Oradea, CFR Cluj 2
Distribuie articolul
Aceeași categorie
altele
Incepe Iasi Junior Cup in Miroslava!
23 Aprilie 2021
altele
Mulțumescul cel din urmă
18 Ianuarie 2021
Evenimente
25 Septembrie
Meci
Știința Miroslava VS Bucovina Rădăuți
2 Octombrie
Meci
Şomuz Fălticeni VS Știința Miroslava
9 Octombrie
Meci
Știința Miroslava VS Ceahlăul Piatra Neamţ
27 Octombrie
Aniversare
Constantin Stoica împlinește 60 ani
31 Octombrie
Aniversare
Mihai Asofiei împlinește 21 ani
22 Noiembrie
Aniversare
Claudiu Nechita împlinește 27 ani