>
20 Aprilie 2024 \\ Știința Miroslava - CSM Bacău 27 Aprilie 2024 \\ Știința Miroslava - FC Bacău 03 Mai 2024 \\ Bucovina Rădăuți - Știința Miroslava
Știri
Miroslava relanseaza campionatul
Trupa antrenata de Tibor Selymes a reusit sa obtina trei victorii importante pe Stadionul "Uricani" in fata primelor trei formatii ale seriei I din Liga a III-a. Dupa ce au invins Somuz Falticeni in etapa 2 cu scorul de 1-0 si Ceahlaul Piatra Neamt in etapa 6 cu scorul de 3-1, a venit si randul liderului Foresta Suceava sa sufere prima infrangere din acest sezon. Alb-albastrii au facut sambata un joc excelent reusind sa invinga cu scorul de 2-1 in fata galben-verzilor lui Dorin Goian gratie golurilor marcate de Franck Tchassem si Giani Unghianu in minutele 31 si 70, in timp ce sucevenii au inscris la ultima faza de joc prin Cimbru. Primul 11 al Stiintei a fost format din Daniliuc, Mihaes, Nazare, Saizu, Iurascu, Alima, Bordeianu, Ntamack, Tchassem, Unghianu si Ayamantey. In repriza secunda au mai intrat Popescu, Bilendo, Verdes si Corobuta. Pentru galeria foto a meciului dintre Stiinta Miroslava si Foresta Suceava => CLICK AICI Etapa cu numarul 9 de sambata, 22 octombrie 2022, va reprezenta ultima a acestui tur de campionat. Stiinta, ocupanta pozitiei a 5-a, se va deplasa la Darabani pentru jocul cu formatia locala CSO Viitorul, in timp ce primele patru echipe din clasament se vor duela intre ele, astfel incat, Miroslava are posibilitatea, in cazul unui succes in judetul Botosani, de a termina turul pe pozitia secunda. Galeriile foto, rezumatele video si informatii despre fiecare meci pot fi vizionate in sectiunea "Meciuri" a site-ului nostru oficial. La finalul celor 18 etape, primele patru echipe se vor califica intr-un play-off, iar mai apoi, primele doua clasate vor participa intr-un turneu semifinale-finale cu cele mai bune doua formatii din seria a II-a a Ligii a III-a. Hai Stiinta! Hai Miroslava!