>
21 Februarie 2024 \\ Știința Miroslava - Bucovina Rădăuți 24 Februarie 2024 \\ CSM Pașcani - Știința Miroslava 28 Februarie 2024 \\ USV Iași - Știința Miroslava
Știri
Victorie in primul joc de pregatire din 2024
Alb-albastrii au disputat sambata pe terenul sintetic din cadrul Bazei Sportive Uricani primul joc amical din 2024 in compania formatiei de Liga a IV-a, Comstar Vaslui. Trupa antrenata de Tibor Selymes a inceput partida cu Manea, Bogles, Asofiei, Ungurenasu, Babacar, Iurascu, Corobuta, Achitei, Lupu, Sovea si Cazacu, iar pana la finalul celor 90 de minute au mai intrat Ceausu, Birladeanu, Saizu, Niamtu, Mihaes, Nemtanu, Danale, Donose si Bordeianu. Stiinta a deschis scorul in minutul 22 prin Corobuta gratie unui sut puternic de la 30 de metri, mingea fiind trimisa sub transversala, insa 8 minute mai tarziu, vasluienii au restabilit egalitatea. Scorul la pauza pe tabela indica 3-1 pentru gazde, dupa ce Asofiei in minutul 39 si Achitei in minutul 43 au dus Miroslava in avantaj. In partea secunda aproape intregul efectiv a fost modificat, iar trupa de la poalele Uricaniului a mai inscris de inca cinci ori prin dubla lui Danale in minutele 50 si 76 si hatrick-ul lui Nemtanu din minutele 58, 69 si 78. Intreaga galerie foto poate fi vizionata AICI. Incepand de luni fotbalistii vor intra intr-un cantonament de 10 zile la baza sportiva de la Uricani focusat in principal pe partea fizica, urmand ca un nou joc de pregatire sa aiba loc sambata, 10 februarie, tot la Uricani, in compania colegilor de serie de la CSM Vaslui.