Concluziile finalului de sezon regular ale tehnicianului Popovici

Tehnicianul Cristian Popovici la final de sezon regular
„Nu suntem mulțumiți de rezultatul cu Șoimii Gura Humorului, întrucât am pierdut două puncte care ne-ar fi oferit o distanță mai mare față de locul 3 la începutul play-off-ului. Știam că adversarii nu mai sunt echipa din tur, au adus jucători cu experiență și s-au întărit, dar am fi putut câștiga dacă am fi fructificat șansa de 4-1 prin Desmond. În plus, am avut și absențe importante, cu Nemțanu suspendat și Ronald accidentat.
Totuși, trebuie să privim imaginea de ansamblu: la începutul campionatului nu ni se dădeau mari șanse, iar acum încheiem sezonul regular pe loc de baraj, cu cele mai multe goluri marcate dintre toate cele 100 de echipe ale Ligii a III-a, 55 la număr – o medie impresionantă de peste 3 goluri pe meci! I-am felicitat pe băieți pentru parcursul excelent de până acum, dar știm cu toții că miza cea mai mare este meciul de sâmbătă cu CSM Bacău, pe Stadionul „Uricani”.
Îi îndemn pe toți suporterii alb-albaștri să fie alături de echipă în tribune și să își încurajeze jucătorii! Suntem într-unul dintre cele mai bune momente ale Științei din ultimii ani și avem nevoie de susținerea voastră pentru a face un pas important spre obiectivul nostru!” 🤍💙
Distribuie articolul